تاریخ انتشار : یکشنبه 26 دی 1400 - 10:34
131 بازدید
کد خبر : 192800

آیت الله مصباح یزدی، عمیق و نوآور بود

آیت الله مصباح یزدی، عمیق و نوآور بود

ایسنا/قم مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به فعالیت علمی و مطالعاتی اندیشمندان برخی کشورهای غربی بر روی مراجع و علمای شیعه گفت: ما در رابطه با اندیشمندان خود این کار را نکردیم، از این رو حوزه  مطالعاتی و اندیشه‌ای پیرامون شخصیت‌هایی چون مرحوم آیت الله مصباح یزدی فعال شود. آیت‌الله علیرضا اعرافی در دیدار اعضای

آیت الله مصباح یزدی، عمیق و نوآور بود

ایسنا/قم مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به فعالیت علمی و مطالعاتی اندیشمندان برخی کشورهای غربی بر روی مراجع و علمای شیعه گفت: ما در رابطه با اندیشمندان خود این کار را نکردیم، از این رو حوزه  مطالعاتی و اندیشه‌ای پیرامون شخصیت‌هایی چون مرحوم آیت الله مصباح یزدی فعال شود.

آیت‌الله علیرضا اعرافی در دیدار اعضای کانون فرهنگی تبلیغی تمدن نوین و مجری طرح مطالعاتی آثار آیت الله مصباح یزدی اظهار داشت: بنده از کسانی بودم که با مرحوم آیت الله مصباح یزدی نزدیک و در موضوع‌هایی بحث علمی داشته و به نوعی مانوس علمی بودم، این مربوط به سال ۶۰ است حتی قبل از انقلاب ایشان جلسه‌هایی داشت که در آن‌ها شرکت می‌کردم اما از سال ۱۳۶۰ در یک تعامل کاری قرار گرفتیم.

وی افزود: آیت‌الله مصباح یزدی واقعا عمیق و نوآور بود، نوآوری او در مباحث فلسفی از بزرگانی چون شهید مطهری بیشتر بوده و در هر موضوعی همچون کلام، فلسفه و تفسیر عمیق و نوآورانه قلم می‌زد و شاید بعد از علامه طباطبایی (ره)، او کسی بود که خیلی عمیق این کار را انجام می‌داد.

وی آن مرحوم را دارای فکر منظم، منظومه‌وار و نظامند توصیف کرد و افزود: او از جامعیت علمی بالایی برخوردار و به دنبال کشف حقیقت، صاحب فکر، برنامه‌ریزی و ساختار بود، موسسه امام (ره) گوشه‌ای از کارش به شمار می‌آمد.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه بیان داشت: در حوزه علمیه در مورد اندیشه این شخصیت بر چند محور تاکید شده که از جمله ارائه و گنجاندن آثارش در نظام درسی بر اساس کتاب‌های درسی بدیل است.

عضو فقهای شورای نگهبان، در توصیه به اعضای طرح مطالعاتی آثار آیت الله مصباح یزدی بیان داشت: باید راه آینده و الگوی کاری خود را مشخص و انتخاب کنید و دیگر اینکه حوزه مطالعاتی و رشته اندیشه شناسی آیت الله مصباح یزدی را راه‌اندازی نمایید.

وی ادامه داد: در فرانسه که بودم متوجه شدم اندیشمندان علمی آنها روی شخصیت‌های  علمی حوزه و مرجعیت شیعه از جمله آیت‌الله مصباح فعالیت علمی و مطالعه می‌کردند، ولی ما در رابطه با اندیشمندان خود این کار را نکردیم، حوزه مطالعاتی و اندیشه‌ای در مورد آن مرحوم باید فعال شود.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها