تاریخ انتشار : سه شنبه 29 خرداد 1403 - 12:37
57 بازدید
کد خبر : 208419

عمل لیپوماتیک بازو چیست و چه شرایطی دارد؟

عمل لیپوماتیک بازو چیست و چه شرایطی دارد؟

  آیا با مفهوم لیپوماتیک بازو آشنا هستید؟ یکی از مشکلات بزرگ و اصلی، داشتن بازو‌های بزرگ و نامتناسب است. بازو‌ها به صورت ژنتیکی در برخی از افراد با توده شاخص آیا با مفهوم لیپوماتیک بازو آشنا هستید؟ یکی از مشکلات بزرگ و اصلی، داشتن بازو‌های بزرگ و نامتناسب است. بازو‌ها به صورت ژنتیکی در

 

آیا با مفهوم لیپوماتیک بازو آشنا هستید؟ یکی از مشکلات بزرگ و اصلی، داشتن بازو‌های بزرگ و نامتناسب است. بازو‌ها به صورت ژنتیکی در برخی از افراد با توده شاخص

آیا با مفهوم لیپوماتیک بازو آشنا هستید؟ یکی از مشکلات بزرگ و اصلی، داشتن بازو‌های بزرگ و نامتناسب است. بازو‌ها به صورت ژنتیکی در برخی از افراد با توده شاخص بدنی نرمال نیز بزرگ به نظر می‌رسند. کاهش چربی در قسمت بازو‌ها با ورزش کردن و رژیم غذایی، کار آسانی نیست. با کمک لیپوماتیک بازو می‌توان چربی‌ها را کاهش داد. در این مقاله قصد داریم به جواب سوال عمل لیپوماتیک بازو چیست؟ ، برسیم و نحوه انجام عمل لیپوماتیک بازو را شرح دهیم.

عمل لیپوماتیک بازو چیست؟

از جمله روش‌های نوین جراحی برای لاغری سریع در یک جلسه و بدون عوارض بازو، لیپوماتیک است. عمل لیپوماتیک بازو برای افرادی که از بزرگی بازوی خود رنج می‌برند، پیشنهاد می‌شود. یکی از روش‌های نوین در لاغری موضعی، عمل لیپوماتیک بازو است که توانایی از بین بردن چربی‌هایی را دارد که سال‌ها بر روی هم انباشته شده‌اند. این چربی‌ها بعد از تخریب، از بدن خارج می‌شوند. اطلاعات بیشتر را در مطلب لیپوماتیک چیست را در راهنمای آن در گروه لیزر ایرانیان بخوانید.

عمل لیپوماتیک بازو بدون درد و خونریزی است و مراجعه کننده، بعد از یک روز می‌تواند فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرد. با عمل لیپوماتیک بازو، در یک جلسه چند سانت از بازو لاغر می‌شود‌؛ بنابراین با استفاده از عمل لیپوماتیک بازو، کاهش یک یا چند سانت از چربی‌های بازو امکان‌پذیر است. 

نحوه انجام لیپوماتیک بازو

برای کم کردن چربی‌های اضافی زیر پوستی و فرم‌دهی به بازو، عمل لیپوماتیک بازو توصیه می‌شود‌. عمل لیپوماتیک می‌تواند بر روی چربی‌های اضافی موجود در بازو تاثیر بگذارد.

برای انجام عمل لیپوماتیک بازرو، شرایط بیمار و نیز شاخص توده بدنی فرد از اهمیت زیادی برخوردار است. افرادی که شاخص توده بدنی آن‌ها از ۳۵ بیشتر باشد، روش لیپوماتیک بازو برای آن‌ها توصیه نمی‌شود. 

Figure 1برای کم کردن چربی‌های اضافی زیر پوستی به بازو، عمل لیپوماتیک بازو توصیه می‌شود‌.

در عمل لیپوماتیک بازو ، در ناحیه مورد نظر، دو ‌الی سه سوراخ ظریف ایجاد می‌شود. سپس وسیله ظریفی که مانند آندوسکوپ عمل می‌کند و کانولا نام دارد، به بافت چربی زیر پوست وارد می‌شود. سپس در اثر حرکات انجام شده، بافت چربی از حالت جامد خود تبدیل به حالت مذاب می‌شود‌. منشا این حرکات، امواج سونوگرافی است. چربی به صورت مذاب و به وسیله کانولا از بدن خارج می‌شود. در مدت زمان ۳ الی ۴ ساعت، حجم زیادی از چربی‌های اضافی بدن تخلیه می‌شوند.

بررسی مزایای عمل لیپوماتیک بازو

عمل لیپوماتیک بازو دارای مزایای مختلفی بوده که این روش را به عنوان یک روش نوین تبدیل کرده است. مزایای این روش موارد زیر را شامل می‌شود:

 • برای ورود کانولا به زیر سطح پوست، تعداد سوراخ‌ها محدود است.
 • این روش در زمان بسیار کوتاه انجام می‌شود و از عوارض کمتر و ناچیزی نسبت به سایر روش‌ها برخوردار است.
 • در عمل لیپوماتیک، عوارض خطرناکی مثل لخته شدن و یا آمبولی مشاهده نمی‌شود و تقریبا در این روش به صفر رسیده است.

داشتن خطر و عوارض کم، عمل لیپوماتیک بازو را تبدیل به یک روش پرطرفدار کرده است. 

عوارض لیپوماتیک بازو چیست؟

عمل لیپوماتیک بازو نیز مانند سایر روش‌ها، یک سری عوارض ناچیزی دارد. عوارض عمل لیپوماتیک بازو شامل موارد زیر است:

 • عفونت
 • کبودی
 • درد
 • خونریزی
 • سوزش و خارش در ناحیه موردنظر
 • احتیاج به جراحی مجدد
 • نامتقارن بودن اندازه بازو‌ها

اندازه سوراخ‌های ایجاد شده در لیپوماتیک بازو به میزان چربی‌های موجود در این ناحیه بستگی دارد. این سوراخ‌ها در مواردی، برای بهبود جای بخیه باز گذاشته می‌شوند‌. نگران جای زخم‌ها نباشید. در صورت وجود جای اسکار، استفاده از کرم‌های ترمیم کننده توصیه می‌شود.

حالت کبودی بعد از عمل لیپوماتیک بازو، طبیعی به نظر می‌رسد. در صورت ادامه‌دار بودن کبودی، بهتر است با پزشک مربوطه مشورت کنید.

مقایسه روش‌های قدیمی لیپوساکشن با روش جدید لیپوماتیک بازو

روش قدیمی لیپوساکشن باعث آسیب به رگ‌های خونی ناحیه موردنظر در اثر ضربه‌های کانولا و افزایش خونریزی می‌شد و به دنبال آن، در روش‌های قدیمی احتمال ایجاد کبودی و آمبولی بعد از عمل افزایش می‌یافت. 

Figure 2روش قدیمی لیپوساکشن باعث آسیب به رگ‌های خونی ناحیه موردنظر  است.

روش‌های جدید و مدرن، از امواج اولتراسوند و یا ارتعاشات پمپ لیپوماتیک بهره می‌برد. این انرژی‌ها به وسیله چربی و به صورت انتخابی جذب می‌شوند. این عمل، باعث شل شدن چربی و تخریب آن می‌شود و آسیبی به رگ‌های خونی وارد نمی‌شود. 

در اثر عمل لیپوماتیک بازو، به مقدار قابل توجهی از حجم بازو‌ها کاسته می‌شود. با مقایسه روش قدیمی و جدید عمل لیپوماتیک بازو، نتیجه می‌گیریم که از آسیب‌های وارد شده به رگ‌ها در روش جدید کاسته شده است و یک روش ایمن و قابل اعتماد به حساب می‌آید.

اقدامات قبل از عمل لیپوماتیک بازو

اقدامات زیر قبل از عمل لیپوماتیک بازو توصیه می‌شود:

 • از مصرف دخانیات به مدت ۲ روز قبل خودداری کنید.
 • از دارو‌هایی مثل آسپیرین، ویتامین E و دارو‌های ضد التهابی استفاده نکنید. 
 • در صورت مبتلا به آسم یا تیروئید، با مشورت پزشک از خوردن دارو‌های خاص به مدت دو روز  دوری کنید. 
 • در صورت استفاده از رژیم غذایی خاص، دو روز قبل عمل آن را کنار بگذارید.
 • شب قبل از عمل لیپوماتیک بازو، کافئین مصرف نکنید. 
 • در صورت داشتن لاک، حتما آن را پاک کنید. 
 • قبل از عمل لیپوماتیک بازو، یک وعده غذایی سبک میل کنید.
 • پماد آنتی بیوتیک را در روز عمل فراموش نکنید. 
 • تا حد امکان لباس های راحت و گشاد بپوشید و از صندل و کفش راحتی استفاده کنید.
 • رعایت تمامی این موارد، به انجام راحت و سریع عمل لیپوماتیک بازو کمک خواهد کرد.

قابل ذکر است که عمل لیپوماتیک بازو، از دوره نقاهت کوتاهی برخوردار است. بیمار بعد از گذشت یک هفته و استراحت کافی، می‌تواند فعالیت‌های روزانه خود را ادامه دهد.

اقدامات بعد از عمل لیپوماتیک بازو

رعایت موارد زیر، شما را بعد از عمل لیپوماتیک بازو کمک خواهد کرد:

 • بهتر است تا ۲ هفته بعد از عمل لیپوماتیک بازو، سیگار نکشید. 
 • به مدت ۲ هفته از خوردن نوشیدنی‌های الکلی دوری کنید.
 • استفاده از کمپرس یخ برای کم شدن کبودی و تورم توصیه می‌شود.
 • استفاده از بازوبند‌های مخصوص بنا به توصیه پزشک، لازم است.
 • در صورت بروز مشکلات جدی حتما، با پزشک مربوطه در ارتباط باشید.
 • محل مورد نظر را فشار ندهید و دست کاری نکنید.

برای دست یابی به نتیجه مطلوب از عمل لیپوماتیک بازو، رعایت موارد بالا را بعد از عمل جدی بگیرید.

چه کسانی می‌توانند عمل لیپوماتیک بازو را انجام دهند؟

افراد بالای ۱۸ سال و هم‌چنین افرادی که با رعایت رژیم و فعالیت‌های ورزشی به نتیجه دلخواه خود نرسیده‌اند، کاندید مناسبی برای عمل لیپوماتیک بازو به شمار می‌روند. لازم به ذکر است که برای عمل لیپوماتیک بازو حتما باید از سلامت جسمانی خود مطلع باشید.

Figure 3افراد بالای ۱۸ سال

افرادی که سابقه بیماری خاصی دارند و یا از داروی خاصی استفاده می‌کنند، افراد سیگاری و الکلی، افرادی که توقعات غیر منطقی از این عمل دارند، باید در ابتدا با پزشک متخصص مشورت کرده و سپس اقدام به لیپوماتیک بازو کنند.

عمل لیپوماتیک بازو ؛ بروزترین و مدرن‌ترین روش لاغری بازو 

در این مقاله با مدرن‌ترین روش لاغری بازو، یعنی عمل لیپوماتیک بازو آشنا شدیم. عمل لیپوماتیک بازو در کوتاه‌ترین زمان ممکن قادر است چربی‌های اضافی بازو‌را از بین ببرد. کاری که با هیچ رژیم غذایی و فعالیت ورزشی امکان پذیر نیست. دقت کنید که روش لیپوماتیک بازو نیز مانند هر روش دیگری در کنار داشتن مزایا، معایبی نیز به همراه دارد. این عمل حتما باید در کلینیک معتبر و تحت نظر پزشک ماهر انجام شود. نظر شما در مورد لیپوماتیک بازو چیست؟ خوشحال می‎شویم اگر سوال‌هایتان را در بخش کامنت برایمان بنویسید. 

منبع: گروه ایرانیان لیزر https://iranianlaser.com/l4 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 3 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها