تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 اسفند 1401 - 16:17
7 بازدید
کد خبر : 208123

۱۶۴ تبعه غیر مجاز در واحدهای اقتصادی لرستان شناسایی شد

۱۶۴ تبعه غیر مجاز در واحدهای اقتصادی لرستان شناسایی شد

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: امسال ۱۶۴ تبعه بیگانه غیر مجاز شاغل در وادهای اقتصادی استان شناسایی و اخراج شدند. علی جهانی  با بیان اینکه به سبب افزایش مهاجرت اتباع بیگانه در سال‌های اخیر که برخی اوقات به‌صورت غیر قانونی نیز وارد کشور می‌شوند، اظهار داشت: این اتباع بیگانه به واسطه

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: امسال ۱۶۴ تبعه بیگانه غیر مجاز شاغل در وادهای اقتصادی استان شناسایی و اخراج شدند.

164 تبعه غیر مجاز در واحدهای اقتصادی لرستان شناسایی شد

علی جهانی  با بیان اینکه به سبب افزایش مهاجرت اتباع بیگانه در سال‌های اخیر که برخی اوقات به‌صورت غیر قانونی نیز وارد کشور می‌شوند، اظهار داشت: این اتباع بیگانه به واسطه امرار معاش و کار در بنگاه‌های اقتصادی و با حقوق اندک، برخی از کارفرمایان این اتباع را غیر قانونی به استخدام در واحد خود می کنند و فرصت‌های شغلی را که نیاز مبرم این استان است به این افراد واگذار می‌کنند.

وی افزود: در این راستا یکی از مهمترین برنامه واحد اتباع بیگانه این اداره کل بازرسی از بنگاه‌های اقتصادی در این زمینه است که امسال ۱۰ هزار ۳۹ مورد بازرسی از این واحدها انجام شده است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان به گشت مشترک بازرسان این اداره کل با نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: امسال با همکاری نیروی انتظامی ۱۰۲ مورد بازرسی در سطح واحدهای اقتصادی استان انجام شده که منجر به شناسایی تعداد ۱۶۴ تبعه بیگانه غیر مجاز که در این واحد ها مشغول بکار بودند شد.

جهانی نسبت به پیامدهای به کار گرفتن اتباع بیگانه غیر مجاز در واحدهای اقتصادی استان هشدار داد و گفت: بر اساس بند ج ماده ۱۱ قانون تنظیم بخشی از درآمدهای دولت، هر کارفرمایی که از نیروی کار خارجی غیرمجاز استفاده و یا در مشاغلی به جز شغل تعیین شده در پروانه کار اقدام کند، به پنج برابر حداقل دستمزد هر کارگر برای هر روز اشتغال جریمه می‌شود.

وی اظهار کرد: با توجه به وضعیت بیکاری در استان و اشغال این فرصتها توسط افراد بیگانه غیر مجاز، شناسایی و اخراج این افراد از محیط های کاری در دستور کار این اداره کل قرار دارد و دراین راستا با شناسایی و اخراج این تعداد از اتباع خارجی موجب جایگزینی ۹۱ نفر از هموطنان متقاضی اشتغال در واحدهای اقتصادی شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به معرفی کارفرمایان متخلف در این زمینه به مراجع قضایی، خاطرنشان کرد: امسال ۷ کارفرما که اتباع بیگانه غیر مجاز را در  واحدهای خود بکارگیری کرده بودند شناسایی و ضمن ابلاغ برگ جریمه، به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی یاد آور شد: این اداره کل با همکاری دفاتر مشاوره و کاریابی‌های غیر دولتی و سایر نهادهای اجرایی استان به ویژه مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای آمادگی لازم را برای فراهم کردن انواع فرصت‌های شغلی دارد و کارفرمایان بخش خصوصی، موسسات دولتی و پیمانکاران فعال در بخش‌های مختلف می‌توانند با مراجعه به ادارات کار و یا مراکز کاریابی نیروی کار خود را درخواست یا در صورت ضرورت و موارد خاص از نیروی کار خارجی قانونی و دارنده کارت کار معتبر استفاده کنند.

منبع: ایلنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.